Emre Alıç, R.E.P. , PMP®, MCP®, SFC™

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans mezunu olan Alıç, TOFAŞ ve AkSigorta şirketlerinde dijital dönüşümler kapsamında iş süreçleri danışmanlığı yapmıştır. Bu çalışmalardan sonra finans sektöründe Türkiye Finans Katılım Bankası ve Aktif Yatırım Bankasında IT Süreç Uzmanlığı, Proje Yöneticiliği ve Proje Yönetim Ofisi Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Son dönemde Kamuda sırasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Proje Yönetim Ofisi Yöneticiliği yapan Alıç, halen kurucusu olduğu KAİD’de Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarına Reorganizasyon, İş Mimarisi ve Proje Yönetim konularında danışmanlık vermektedir. PMP, MCP, SFC, ITIL ve COBIT sertifikasyonlarına sahip olan Alıç, Evli ve 1 Çocuk babasıdır.


Gizem GENÇAY, PMP®

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencisi olan Gizem Gençay, kurumsal hayatına Mediterranean Shipping Company (MSC)’de İthalat Operasyon Temsilcisi olarak başlamıştır. Oradaki çalışmalarından sonra kariyerine KAİD Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.de İş Analisti olarak devam etmiş, PTT A.Ş.de gerçekleştirilen Proje Yönetimi Metodolojisinin Geliştirilmesi ve Uygulanması, Proje Yönetimi Bilgi Sistemi Uyarlama, SERHAT Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen Stratejik Plan Hazırlama ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı & Bilgi Teknolojileri Kurumu(BTK) ile gerçekleştirilen Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (SGOM) Projelerinde görev almıştır. Bu projeler için ve daha sonrasında genel katılıma açık ve kapalı grup PMI® Metodolojisine Göre Proje Yönetimi eğitimleri vermiştir. Project Management Professional (PMP)® Sertifikasyonuna sahip olan Gençay, KAİD’in Kamu veya Özel Sektör kuruluşlarına danışmanlık sağladığı projelerde Proje Yöneticisi ve Eğitmen olarak kariyerine devam etmektedir.


Elifnaz GÖR, CAPM®

Gazi Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun olan Elifnaz Gör, profesyonel hayatına KAİD Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti’de Analist Yardımcısı olarak başlamıştır. Gökçeaslan bu süreçte, PTT A.Ş. bünyesinde gerçekleştirilen Proje Yönetimi Metodolojisinin Geliştirilmesi ve Uygulanması ve Proje Yönetimi Bilgi Sistemi Uyarlama ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı & Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) ile gerçekleştirilen Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (SGOM) Projelerinde görev almıştır. Certified Associate in Project Management (CAPM)® Sertifikasyonuna sahip olan Gökçeaslan, aynı zamanda Project Management Institute (PMI) Türkiye Chapter’da 2 seneden bu yana gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Cemre KELEŞ, ECBA™

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası Girişimcilik bölümü mezunu ve Anadolu Üniversitesi Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası öğrencisi olan Cemre KELEŞ, kariyerine Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinesi İşletmesi İnsan Kaynakları Yöneticiliğinde Proje Çalışanı olarak başlamıştır. Burada İnsan Kaynakları süreçlerinde rol alan Keleş, kariyerine KAİD Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.de Analist Yardımcısı olarak devam etmiştir. Bu süreçte PTT A.Ş. bünyesinde gerçekleştirilen Proje Yönetimi Metodolojisinin Geliştirilmesi ve Uygulanması ve Proje Yönetimi Bilgi Sistemi Uyarlama ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı & Bilgi Teknolojileri Kurumu(BTK) ile gerçekleştirilen Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (SGOM) Projelerinde görev almıştır. Entry Certificate in Business Analysis (ECBA)™ Sertifikasyonuna sahip olan KELEŞ, bulunduğu projelerde İş Analisti olarak kariyerine devam etmektedir.


Harun KARA, MCP®

Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü mezunu olan ve aynı zamanda Makine Mühendisliği alanında çift ana dal yapmış olan Harun KARA, profesyonel iş hayatına Kayseri’de DomiRobot’ta Ar-Ge Mühendisi olarak başlamıştır. Burada IoT ve Network projelerinde görev alan Kara, kariyerine KAİD Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.de Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak devam etmiştir. Bu süreçte PTT A.Ş. bünyesinde gerçekleştirilen Proje Yönetimi Metodolojisinin Geliştirilmesi ve Uygulanması ve Proje Yönetimi Bilgi Sistemi Uyarlama Projelerinde görev almıştır. Microsoft Certified Professional (MCP)® Sertifikasyonuna sahip olan Kara, bulunduğu projelerde Yazılım Uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Tuğba Yılmaz, CISA®

Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu ve Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisi olan Tuğba Yılmaz, Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yarı zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır. Devamında İstanbul Albarakatürk Katılım Bankası’nda Bilgi Sistemleri Denetçisi olarak COBIT 4.1, diğer standartlar ve yasal mevzuat ışığında Bankanın bilgi sistemleri yatırımları, yönetimi, altyapısı, süreçleri, operasyonları, bilgi güvenliği, proje yönetimi, risk yönetimi gibi süreçleri ile destek hizmeti firmaları denetimlerinin planlanması, gerçekleştirilmesi ve raporlanmasında görev almıştır. Buradaki çalışmalarından sonra SBİ Bilişim A.Ş.de kariyerine devam eden Yılmaz, Bilgi sistemleri süreç geliştirme, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin işletilmesi ve iyileştirilmesi görevlerinde çalışmış ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı & Bilgi Teknolojileri Kurumu(BTK) ile gerçekleştirilen Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (SGOM) Projesinde Bilgi Sistemleri Süreç Uzmanı olarak yer almıştır. Certified Information Systems Auditor (CISA)® , ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasyonlarına sahip olan Yılmaz, Bilgi Sistemleri Uzmanı olarak kariyerine devam etmektedir.

Dr. Ali GÜRBÜZ, CBAP®, ISTQB®

Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversiteden Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini de alan Ali Gürbüz; mezun olduktan sonra uzun yıllar boyunca kamu ve özel sektörde karar destek sistemleri, afet yönetim sistemleri ve finans sistemlerine yönelik yazılım projelerinde yazılım geliştirici, ekip lideri, iş analisti, gereksinim mühendisi, yazılım test mühendisi, yazılım test grup lideri ve proje yöneticisi görevlerinde rol almıştır. Bunun yanında gerçekleştirdiği Ar-Ge projelerinde proje planlama ve yönetimi, ekip kurma ve ekip yönetimi, iş analizi, test yönetimi ve Çevik metodolojiler ile proje yönetimi, Capability Matury Model Integration (CMMI)® 3, OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 17025 akreditasyon çalışmalarında yer alarak iş süreçleri yönetim tecrübelerine de sahip olan Gürbüz, elde ettiği tecrübeyi eğitim ve danışmanlık yoluyla paylaşmaktadır. Gürbüz, Ar-Ge alanında elde ettiği tecrübeyi eğitim alanına aktararak, 2010 yılında Yazılım Test Mühendisliği kitabını yayınlamıştır. Kitap, alanında ilk Türkçe yazılım test mühendisliği kitabı olma özelliğine sahiptir. Certified Business Analysis Professional (CBAP)® ve International Software Testing Qualifications Board (ISTQB)® sertifikasyonlarına sahip olan Ali Gürbüz, Proje Yönetimi, İş Analizi, Gereksinim Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi ve Yazılım Test Yönetimi alanlarında eğitimler vermekte ve kurumlara danışmanlık çalışmaları yapmaktadır.


Veysel Emre TUNCER, PMP®

Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans, Wales Üniversitesi MBA ve Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans mezunu ve Başkent Üniversitesi İşletme doktora öğrencisi olan Veysel Emre Tuncer, çeşitli şirketlerde İş Geliştirme Sorumlusu, Kıdemli Uzman, Ar-Ge Proje Yöneticisi, Kıdemli İş Geliştirme Uzmanı ve Kıdemli Proje Uzmanı olarak görev almıştır. İş Geliştirme, Proje Yönetimi, KOBİ’ler, Ar-Ge Projeleri, İş Stratejileri alanlarında birçok tecrübe edinen Tuncer, kariyerine NKY Mimarlık’ta Danışmanlık Operasyon Direktörü olarak devam etmektedir. Tuncer, 2017 yılından beri Project Management Professional (PMP)® sertifikasyonuna sahiptir.


Dilek ÇIPLAK, PMP®, PMI-ACP®, CSM®

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Dilek Çıplak, yaklaşık 20 yıldır BT sektöründe yaptığı çalışmaların son 15 yılında proje, program ve portföy yönetimi ile ilgilenmiştir. Finans ve Bankacılık başta olmak üzere Cybersoft, Softtech, Oracle Türkiye firmalarında; Yazılımcı, Teknik Ekip Lideri, Sistem Analisti, Proje ve Program Yöneticisi, İş Geliştirme Yöneticisi, Danışmanlık Ekip Yöneticisi gibi farklı rollerde görev almıştır. Oracle Türkiye Danışmanlık ekibine katıldıktan sonra, Agile yaklaşım ve yöntemleri daha yakından uygulama fırsatı bulmuştur. Şu anda kendi şirketi ARESE (AgileReSolution) Danışmanlık üzerinden farklı üniversiteler, özel okullar ve yazılım firmalarına Agile Dönüşüm, Agile Ürün ve Yazılım Geliştirme alanlarında danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlayan Çıplak, Project Management Professional (PMP)®, PMI Agile Certified Professional (PMI-ACP)® ve Certified Scrum Master (CSM)® sertifikasyonlarına sahiptir.


Abdullah ARSLAN, PMP®

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Binghamton Üniversitesi’nde İşletme lisans eğitimini tamamlayan Abdulah Arslan, Mütaş Mühendislik şirketinde Proje Asistanı ve Heper Moonlight şirketinde Pazarlama Uzmanı ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. Devamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi olarak görev alan Arslan, kurumda yapılan projelerin takibi ve raporlanması, kurum bünyesinde bulunan dairelerin projelerine destek sağlanması, kurum personeline proje yönetimi için gerekli eğitim desteklerinin sağlanması konularında görev almıştır. Kurum içi Proje Yönetimi, Süreç Yönetimi, MS Project, MS Visio Süreç Çizimi, Program ve Portföy Yönetimi Eğitimleri vermektedir. Project Management Professional (PMP)® sertifikasyonuna sahip olan Arslan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’da Proje Yönetim Ofisi Proje Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Cihad Çiftçi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olan Cihad Çiftçi, kariyerine SBİ Bilişim A.Ş.de Siber Güvenlik Mühendisi olarak başlamıştır. Burada çeşitli kurumlara sızma testi gerçekleştiren ve siber güvenlik danışmanlığı yapan Çiftçi, aynı zamanda çeşitli konferanslara konuşmacı veya eğitmen olarak katılım sağlayarak tecrübelerini paylaşmıştır. Siber Güvenliğe Giriş, Siber Güvenlik Farkındalığı, Sızma Testi Metodolojisi, Uygulamalı Sızma Testi eğitimleri veren Çiftçi, SBİ Bilişim’deki kariyerine Siber Güvenlik Takım Lideri olarak devam etmektedir.